سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
عنوان : یگان ویژه استان گیلان با اهدای 14 هزارسی سی خون در آستانه زمستان گرما بخش دلهای بیماران شدند
کد خبر : ۳۷۹۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یگان ویژه استان گیلان با اهدای 14 هزارسی سی خون در آستانه زمستان گرما بخش دلهای بیماران شدند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان گیلان - یگان ویژه نیروی انتظامی  استان گیلان با حضور دسته جمعی از پرسنل برای کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده هالی خونی در انتقال خون گیلان حاضر شده و خون خود را اهدا کردند تا در این روزهای سرد و بارش رحمت الهی شادی بخش دلهای بیماران و خانواده های آنان شوند .

کارکنان یگان ویژه در این روز ضمن اهدای خون در طرح سپاس نیز ثبت نام کردند و گامی استوار برای کمک به بیماران نیازمند دریافت سلول‌های بنیادی خون ساز برداشتند .

 

آشنایی با مرکز سپاس:

حدود 70 درصد از بیماران نیازمند دریافت سلول‌های بنیادی خون ساز فاقد خویشاوند مناسب ازنظر آنتی ژن‌های سازگاری بافتی هستند و ممکن است نیازمند دربافت این سلول‌ها از مراکز اهداکنندگان غیرخویشاوند در بانک‌های اطلاعاتی اهداکنندگان کشور یا در سطح جهان باشند.

 

شانس پیدا کردن دهنده غیرخویشاوند با شباهت HLA درافراد یک نژاد یا قوم بیشتر می‌باشد که در موفقیت پیوند موثراست. این امر اهمیت تاسیس یک مرکز ملی را مورد تاکید قرار می‌دهد. از طریق مراکز ملی امکان پیوستن به مجمع جهانی اهداکنندگان نیز مقدور می‌گردد. لذا وجود یک مرکز ملی برای جلب، آموزش، ثبت نام، تعیین HLA و نگه داری اطلاعات اهداکنندگان داوطلب مشکل گشا می‌باشد تا در صورت نیاز، پزشکان معالج بیماران فاقد اهداکننده خویشاوند، با معرفی بیمار خود به این مرکز ملی پذیره نویسی(Registry ) شانس ادامه حیات وی را افزایش دهند.

اهداف مرکز سپاس :

تمرکز اطلاعات HLA اهداکنندگان غیرخویشاوند در کشور به نفع بیماران

آموزش و جذب تعداد کافی اهداکننده بالقوه سلول های بنیادی خون ساز

افزایش شانس یافتن اهداکننده مناسب غیر خویشاوند در بین ایرانیان

هماهنگی و کاهش زمان جستجو برای یافتن اهداکننده مناسب


راه‌های تماس با مرکز سپاس اداره کل انتقال خون استان گیلان : 33326006 داخلی 134

نمایش تعداد بازدیدها : 148

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0