شنبه, 27 مهر 1398
عنوان : دیدار مدیر كل انتقال خون با نماینده ولی فقیه در استان گیلان
کد خبر : ۳۹۲۵
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ 
ساعت : ۱۱:۱۶:۱۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی:به مناسبت فرا رسیدن نهم مرداد روز ملی انتقال خون مدیر کل وکارکنان انتقال خون استان گیلان با حضرت آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در این استان دیدار کردند.

اهدای خون ، سلامت اهدا کننده ، بیمار و در نهایت جامعه را ارتقاء می بخشد.

نماینده ولی فقیه درگیلان  امروز در دیدار مدیر کل  وجمعی از معاونین و مدیران انتقال خون استان  ضمن قدردانی از زحمات وتلاشهای شبانه روزی پرسنل انتقال خون استان گیلان مطالبی در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون و همچنین نیاز مبرم به خون و فرآورده های خونی  بیماران بستری در بیمارستانها استان اشاره و اظهار داشتند : ترویج  فرهنگ اهدای خون ، ضامن سلامت  جامعه است چرا که هم برسلامت اهداکننده اثرات سازنده می گذارد و هم جان بیماران نیازمند به خون را نجات می بخشد.

آیت الله فلاحتی همچنین با تاکید بر عدم منافات اهداء خون با دیگر اعمال مرتبط با طب سنتی از قبیل حجامت  و فصد تصریح کرد : اهداء خون فرایندی  جداگانه است که بر هیچ یک از کارکردهای طب سنتی اثر منفی نمی گذارد و درک این مهم  نیازمند فرهنگ سازی در بستر ارتقاء آگاهی عمومی است.

 امام جمعه رشت در ادامه از مجموع دست اندرکاران فرهنگی و  رسانه ای به  ویژه صاحبان تریبون ها  و خطبای نماز جمعه  خواست ترویج فرهنگ اهدای خون را همواره مد نظر قرار دهند. 

 در ابتدای این نشست دکتر پاکدل خوش اخلاق مدیر کل انتقال خون استان گیلان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد انتقال خون ،استان گیلان را یکی از استانهای پرمصرف خون در کشور دانسته واظهار داشت: اهدای خون برای نجات جان بیماران نیازمند موجب توسعه وترویج فرهنگ نوع دوستی وایثار می شود.

مدیر کل انتقال خون به اهمیت فرهنگ سازی اهدای خون از سوی همه رسانه ها وامامان جمعه استان تاکید و ابراز امیدواری کردند تا میزان اهدای خون با این فرهنگ سازی ها افزایش بیشتری یابد.

وی ادامه داد : رسالت مهم و اصلی انتقال خون تهیه و توزیع خون و فرآورده های خونی سالم وکافی برای بیماران نیازمند به خون بوده و برای انجام این امر مهم به کمک همه نهادها ، وسازمانهای استان نیازمندیم.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0