سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
عنوان : دیدار نمایندگان دانشگاه علوم پزشكی گیلان با مسئولین اداره كل انتقال خون استان گیلان
کد خبر : ۳۹۴۲
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

صبح روز دوشنبه، ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مسئولین اداره کل انتقال خون استان گیلان دیدار کردند.
 این جلسه، با حضور دکتر بابک پاکدل، مدیر کل انتقال خون استان گیلان، دکتر گیتی ایزدی پور، مدیر پزشکی سازمان، دکتر عبدالله زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اعضای کانون دانشجویی انتقال خون دانشگاه علوم پزشکی گیلان برپا شد‌.
این نشست مشترک با محوریت معارفه ی تیم دانشجویی کانون انتقال خون، بیان وضعیت استان گیلان به لحاظ نیازمندی و تامین منابع خونی، ارائه برنامه ی راهبردی و اولویت های سازمان انتقال خون و همچنین ارائه اهداف و برنامه های کانون انتقال خون دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برگزار شد.
دکتر بابک پاکدل، مدیر کل انتقال خون استان، ضمن ابراز خوشحالی از تاسیس اولین کانون دانشجویی اختصاصی در زمینه ی انتقال خون در استان گیلان، این اقدام را گام مهمی در راستای دستیابی به دستاورد های بنیادی و فرهنگ ساز دانست.
مدیر کل انتقال خون استان گیلان، با اشاره به اینکه حتی در مقایسه با پایتخت، اداره کل انتقال خون استان گیلان سابقه ی فعالیت بیشتری را داراست، به بیان عملکرد های مختلف سازمان انتقال خون و وضعیت فعلی استان از نظر شاخص های مختلف اهدای خون پرداخت.
وی همچنین اظهار داشت: استان گیلان با توجه به موقعیت جغرافیایی توریست پذیر، شیوع قابل توجه بیماری هایی نظیر تالاسمی، هموفیلی و بیماری های کلیوی نیازمند به انجام دیالیز، تراکم بیمارستان های خصوصی و دولتی در استان از استان های پر مصرف در زمینه ی نیاز به منابع خون در نظر گرفته میشود.
در ادامه ی این نشست، دکتر عبدالله زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی‌گیلان به بیان نکاتی در راستای اهمیت افزایش مشارکت دانشجویی در امور مربوط به ارتقا فرهنگ عمومی در زمینه ی انتقال خون پرداخت.
وی افزود: در حال تلاش برای ارتباط کانون ها به سازمان های سرشاخه شان هستیم در اینصورت شاهد ارتقا کیفیت و صحت عملکرد کانون ها خواهیم بود.
دکتر عبدالله زاده در ادامه نسبت به ارتقا جایگاه کیفی،عملکردی و آموزشی سازمان انتقال خون استان گیلان با توجه به ساختار منظم و پیشرفته سازمان، مدیریت و برنامه ریزی درست و همکاری تیم های دانشجویی با این مجموعه، اظهار امیدواری کرد.
همچنین دکتر گیتی ایزدی پور،مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون استان گیلان، ضمن ارائه اطلاعاتی از عملکرد فعلی سازمان در بخش آموزش و جذب اعضا، مشارکت جمعی در بنیان گذاری فرهنگ اهدای خون را از نکات مهم و قابل توجه دانست و در ادامه به تبیین مسائلی مربوط به باور های غلط رایج در زمینه ی اهدای خون و وضعیت فعلی استان از نظر میزان بهره مندی از منابع خونی پرداخت.ایشان با بیان نگرانی از آمار پایین مشارکت بانوان استان در فرایند اهدای خون، ضرورت آگاهی رسانی به منظور تنویر افکار عمومی در حوزه ی اهدای خون بانوان و افزایش آمار مشارکت عموم بانوان در این امر را به عنوان یکی از مهمترین اقدامات تیم دانشجویی پیشنهاد کرد.
در انتهای این دیدار، مریم پرسا، دبیر کانون انتقال خون دانشگاه علوم پزشکی‌ گیلان، ضمن معرفی تیم دانشجویی کانون انتقال خون، ارتقاء فرهنگ اهدای خون مستمر و به حداکثر رساندن تلاش جمعی در جهت اصلاح باور ها و دانسته های عموم مردم در زمینه ی منابع خون و فرایند انتقال خون را از اهداف اصلی مجموعه ی دانشجویی کانون انتقال خون دانست و با بیان برنامه های کلی این کانون، گزارشی از چشم انداز عملکرد سالانه کانون و اهداف آن ارائه داد.

 

نمایش تعداد بازدیدها : 181

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0