سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
عنوان : دیدار مدیركل و معاونان انتقال خون با آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در گیلان
کد خبر : ۴۹۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

آیت الله فلاحتی در دیدار مدیرکل و معاونان انتقال خون گیلان: اهداکنندگان خون همراه همیشگی حتی در ایام کرونا.
نماینده ولی فقیه در گیلان خون را مایه حیات جامعه عنوان کرد و گفت: اهداکنندگان خون در ایام شیوع ویروس کرونا ثابت کردند همیشه ایام همراه بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی هستند.
به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان گیلان –  آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل انتقال خون استان با تسلیت شهادت ولی خدا امیرالمومنین امام علی(ع) و تبریک ایام نزدیک شدن به عید سعید فطر اظهار کرد: دولت ها به تنهایی نمی توانند تمام امور در بخش های مختلف را به تنهایی انجام دهند و بهره گیری از ظرفیت های مردمی تاثیرگذار است.
 وی بر استفاده از کمک خیران در بخش سلامت جامعه تاکید کرد و افزود: خدا را شاکریم ملت ایران در طول تازیخ تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد و مردم در مبارزه با ویروس کرونا کمک های بسیاری انجام دادند.
آیت الله فلاحتی، دقت لازم در خونگیری و رساندن آن به مرکز را بسیار مهم دانست و بیان کرد: تاکنون در مراحل خونگیری و رساندن آن به افرادی که نیاز دارند مشکلی وجود نداشته است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه کارکنان انتقال خون وسیله ای برای ایجاد حیات در مردم هستند، تصریح کرد: کارکنان انتقال خون رضای خدا را در نظر دارند و به طور قطع خدای متعال به شما کمک می کند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه فعال شدن بخش های مختلف کشور برای مبارزه با ویروس کرونا جای افتخار است، تصریح کرد: خون مایه حیات هر جامعه ای محسوب می شود و انسان با خون زنده است بنابراین می طلبد از افرادی که خون و فرآورده های خونی خود را اهدا می کنند، تقدیر شود.
ذخیره سازی پلاسمای خون بهبود یافتگان کووید ۱۹ در گیلان
مدیرکل انتقال خون گیلان نیز در این دیدار به ذخیره سازی پلاسمای خون بهبود یافتگان کووید ۱۹ در استان اشاره کرد و گفت: برش استانی ذخیره سازی پلاسمای خون که برای گیلان در نظر گرفته بودند تحقق پیدا کرده البته باید ذخایر خود را افزایش دهیم.
دکتر بابک پاکدل با بیان اینکه تمام مراحل آزمایشگاهی ذخیره سازی پلاسمای خون در گیلان انجام می شود، تصریح کرد: راه اندازی پلاکت آفریزیس در لاهیجان از برنامه های آینده این مرکز است.

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 55

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0