• EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ 
  • کد خبر : ۶۰۱۲
پیام مدیركل انتقال خون استان گیلان همزمان با فرارسیدن نهم مرداد ماه سالروز تاسیس سازمان انتقال خون
دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمام انتقال خون گرامی باد

پیام مدیرکل انتقال خون استان گیلان همزمان با فرارسیدن نهم مرداد ماه سالروز تاسیس سازمان انتقال خون


 دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمام انتقال خون گرامی باد

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون گیلان : نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون را به همه پرسنل انتقال خون و اهداکنندگان تبریک عرض می نمایم.

نهم مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون و روز ملی اهدای خون را به همه پرسنل انتقال خون و اهداکنندگان تبریک عرض می نمایم ، به دو گروهی که در کنار هم برای نجات جان بیماران گام بر می دارند ، پرسنل انتقال خون که فراتر از یک حرفه به آن می نگرند و اهداکنندگان خون و پلاکت که فراتر از یک مسئولیت اجتماعی به آن وفادار هستند.

توسعه علم پزشکی موجب شد تا بشر در بسیاری از بیماریها و راههای درمان موفق عمل نماید و خوشبختانه در چهل و شش سال تاسیس سازمان انتقال خون ، شاهد توسعه در طب انتقال خون هم بوده ایم ، رشد و توسعه ای که پزشکان را در سراسر دنیا برای درمان و کنترل بسیاری از بیماریها همراهی نموده است . اما علی رقم توسعه در طب همچنان خون مصنوعی ساخته نشده است و اهدای خون و اهداکنندگان خون با اهدای شیره جان خود یاوران پزشکان و بیماران هستند.

خوشبختانه فعالیت در انتقال خون سرشار از خاطرات و ناگفته هایی است که می تواند الگو برای عزیزانی باشد که در مسیر خیر و خیرخواهی همنوعان گام برمی دارند و بدون شک خیر در مسیر اهدای خون حکایتی عظیم و وصف ناشدنی دارد و تکرار این جمله ضروری است که " با هربار اهدای خون جان سه انسان را نجات می دهیم." 

بیماران و خانواده هایی که در انتظار هستند تا لباس عافیت را بر احوال بیمار خود ببینند.

" کرونا ویروس " یکبار دیگر به ما نشان داد تا بایدها و نبایدهای جامعه و خانواده بزرگ ملت را دریابیم و در این مسیر پیش قدمی ایرانیان در اهدای خون کم نظیر و بعضا بی نظیر بوده است . در بسیاری از فراخوانهای سازمان انتقال خون چه به صورت کشوری و چه به صورت استانی موجی از همدلی را به جهانیان نشان داد ، اما نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است و برای تامین خون و فرآورده های بیماران خاص ، جراحی ها و .... مستلزم نگاه آحاد ویژه مردم هستیم.

در راستای خدمات اداره کل انتقال خون باید به نگاه ویژه بهبود یافتگان " کوید 19 " هم اشاره کرد . عزیزانی که یکماه پس از بهبودی و رهایی از " کرونا ویروس " و طی فراخوان و دعوت همکارانم  با اهدای پلاسما برای نجات بیماران مبتلا گامی ارزشمند برداشته اند و امیدواریم همچنان شاهد این حضور توام با امید و نشاط برای بهبود همنوعان باشیم.  

در پایان لازم می دانم سالروز تاسیس سازمان انتقال خون در آستانه چهل و ششمین سال تاسیس را به همه همکاران تبریک بگویم و یک تبریک ویژه به اهداکنندگان که در کنار پرسنل خدوم این سازمان لازم و ملزوم هم هستند و امیدوارم همچنان شاهد حضور با صلابت و سلامت اهداکنندگان خون و خصوصا نسل جوان در پایگاههای سراسر کشور باشیم.

 

       دکتر بابک پاکدل
مدیرکل انتقال خون استان گیلان

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0