• EN
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ 
  • کد خبر : ۶۰۵۹
راویان فتح، فرهنگ اهدای خون را ترویج می‌دهند
راویان فتح، فرهنگ اهدای خون را ترویج می‌دهند/ فرهنگ سازی اهدای خون با تاسی از آموزه‌های دفاع مقدس قابل اجرا است. مسئول راویان فتح دفاع مقدس استان گیلان بهمراه جمعی از راویان فتح ضمن دیدار با مدیرکل انتقال خون استان گیلان اهدای خون کردند.

مسئول راویان فتح دفاع مقدس استان گیلان بهمراه جمعی از راویان فتح ضمن دیدار با مدیرکل انتقال خون استان گیلان اهدای خون کردند.

دکتر بابک پاکدل مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه نیاز به خون همیشگی است و در ایام شیوع ویروس کرونا نیاز به خون بیش از پیش می باشد و تامین آن با همکاری همگان به خصوص نیروهای جهادی میسر خواهد شد گفت : ضرورت ترویج فرهنگ اهدای خون توسط راویان فتح از این رو است که حضور رزمندگان در دفاع مقدس مبنای دینی و اخلاقی داشته است و عمل خداپسندانه اهدای خون پیوندی با آموزه های دینی دارد و اگر به خوبی تبیین و فرهنگ سازی شود جامعه اهداکنندگان خون و فرآورده های خونی افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر کل انتقال خون استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از جامعه راویان دفاع مقدس که در دفاع از دیار و وطن پیشگام بوده و هستند افزود : به امید خدا با همکاری روایان فتح بتوانیم شاهد آموزش ترویج فرهنگ اهدای خون دربین مردم نوعدوست ،  مساجد و پایگاههای بسیج ... باشیم.

سرهنگ هجرتی مسئول راویان فتح دفاع مقدس استان گیلان گفت : شباهت بسیاری میان روزهای دفاع مقدس و این روزهای کرونایی کشور ما وجود دارد. انسجام، همیاری، همدلی و همکاری که برای شکست ویروس منحوس کرونا در کشور شکل گرفته‌ است جز در جبهه‌های دفاع مقدس، در طول تاریخ انقلاب نداشتیم و امروز شاهد حضور جهادی مدافعان سلامت از جمله پزشکان و پرستاران هستیم که برای درمان و بهبودی بیماران مبتلا به کرونا و برگشت به چرخه زندگی تلاش می کنند.

مسئول راویان فتح دفاع مقدس استان گیلان  افزود : جمع حاضر مردان ترکش خورده ای هستند که ماهها و سالها در جنگ و دفاع مقدس حضور داشتند و دوره ای برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی به عراق و سوریه اعزام شدند تا در خاک دشمن با فرماندهی شهید سردار سلیمانی از کشور دفاع کنند و در خاطراتی از دختر شهید سردار سلیمانی اشاره شده است که شهید سردار سلیمانی هر چند ماه یک بار خون اهدا می کردند و این نشان دهنده این است که ایشان چقدر مقید این عمل خیر و خداپسندانه بوده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد : روایان دفاع مقدس این آمادگی را دارند که در هر لحظه که نیاز باشد برای اهدای خون و فرهنگ سازی آن همکاری و همیاری کنند و این آرزوی ماست که جامعه سالم برای آحاد ملت داشته باشیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0